• +38 0532 61-13-10
  • arzsp@pl.dsns.gov.ua
  • Полтава, Україна

Газопроявлення на свердловині

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

25 лютого 2016 року на території Мринського виробничого управління підземного зберігання газу ПАТ “Укртрансгаз” при проведенні капітального ремонту на газовій свердловині № 70 сталася аварія-викид газу. Висота газового фонтану досягла близько 35 метрів заввишки. Жертв і постраждалих внаслідок аварії немає.

Для ліквідації аварії скерували частину з ліквідації нафтогазових фонтанів та спеціальних рятувальних робіт АРЗ СП ГУ ДСНС у Полтавській області, чергове відділення з ліквідації нафтогазових фонтанів цієї частини, яке розташоване в м. Ніжин, газометричне відділення групи метрологічного забезпечення та технічної діагностики АРЗ СП.
27 лютого з метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з розгерметизацією газової свердловини №70 проводилось очищення бурового майданчику та прилеглої території від залишків конструктивних елементів за допомогою інженерної техніки. Здійснювалась підготовка до проведення комплексу заходів по виведенню бурового агрегат УПА-50 з місця установки-аварійного устя свердловини. Цілодобово проводився контроль за станом загазованості повітряного середовища в зоні аварії та за її межами особовим складом газометричного відділення.
В період з 08 год. 00 хв. 28 лютого 2016 року проводились підготовчі роботи по встановленню установки КП-25 для демонтажу пошкоджених превенторів з хрестовиною та трубною головкою.

Об 11 годині несправні превентори було знято з кріплення та розпочато роботи по встановленню хрестовини фонтанної арматури із боковими засувками та перфораційної засувки.

О 12 год. 15 хв. вся компановка була встановлена на верх колонної головки свердловини. Після обв’язки устя свердловини було проведено ряд заходів по припиненню несанкціонованого витоку газу.

О 12 год. 50 хв. 28 лютого 2016 р. виток газу припинено. Проводяться технологічні роботи по введенню даної свердловини в експлуатацію.
.За даними пересувної лабораторії “Атмосфера” АРЗ СП ГУ ДСНС України у Полтавській області загазованості повітря немає.

Усього, за інформацією ДСНС, до ліквідації аварії було залучено 80 осіб і 20 одиниць техніки.